Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές 2η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

2η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2015-16

Το Σχολείο μας διοργάνωσε πολύ όμορφες δραστηριότητες, στο Πλαίσιο της 2ης Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, που πραγματοποιήθηκε στις 5 Οκτωβρίου 2015, ημέρα Δευτέρα.

Καθώς το 2016 είναι έτος διεξαγωγής Ολυμπιακών και Παραολυμπιακών Αγώνων, ο θεματικός άξονας του σχολικού έτους 2015-2016 ορίστηκε, από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνασ και Θρησκευμάτων, να είναι «Σχολικός Αθλητισμός ? Συμμετέχω και μαθαίνω τα Ολυμπιακά Ιδεώδη μέσα από τα Ολυμπιακά και τα Παραολυμπιακά Αθλήματα».

Ο γυμναστής μας κ. Αλκιβιάδης Κοντές, με τη βοήθεια όλων των εκπαιδευτικών του Σχολείου, διοργάνωσε πολύ όμορφες και ευχάριστες αθλητικές δραστηριότητες, στις οποίες συμμετείχαν όλοι οι μαθητές. Η ικανοποίηση των παιδιών και η χαρά τους ζωγραφίστηκαν, εμφανώς, στα προσωπάκια τους, καθώς έπαιρναν τα μετάλλια τους, στο τέλος των δραστηριοτήτων της ημέρας.